Odratolguse seep

4,50 €
Suurepärane meeldiva aroomiga kogu keha seep - külluslikult niisutavad ja hooldavad õlid ning õrnalt koorivad odrahelbed teevad Su naha tõeliselt pehmeks ja siidiseks. Magusa apelsini eeterliku õli meeldiv aroom mõjub toniseerivalt, tekitab rahulolutunde. Hea probleemse näonaha hooldusel.

Koostis: kookosrasv, vesi, palmiõli, päevalille õli, mesilasvaha, apelsin.
Kaal 95g.

Odratolgused – Üks tuntumatest seltsidest, mille nime veel tänapäevalgi meelsasti kasutatakse, ehkki koduõlle valmistamine ja joomine, millest kõik alguse saanud, on nüüdseks peaaegu lõppenud. Eesti Rahva Muuseumi 1925. aastast pärit käsikirjast loeme:“Odra tolgus- Käina meeste sõimunimi, tähendab umbes “odra loll” või midagi sarnast. Sarnane omadus olla käinlastel sügiseti uudset õlut pruulides.“( ülestähendus Reigi khk). Pärimuse kohaselt korraldas Käina kirikuõpetaja Ignatius pastoraadi juures iga aasta sügisel uskumatult uhkeid uudsevilja pidusid, mis jäid meelde suure söömise ning õllejoomisega. Kuna selline tegevus näis ülejäänud hiidlastele veidravõitu kombena, oli odratolguseks kutsumine üsna loogiline. Teisalt teame ju hästi, et just Käina kandis olid paremate maade tõttu ka saare uhkeimad viljasaagid, mis ühtlasi mõjutasid paljude hiidlaste talvist toiduvaru.

Tootekirjeldus

Hiiu Ihuhooldus on väike ja kodune seebikoda Hiiumaal! Hiiumaa käsitööseepide valmistamine sai alguse 2010 aastal. Kogu seebikoja toodang valmib käsitööna. Välja on töötatud palju huvitavaid tooteid, mille üheks komponendiks on kindlasti midagi Hiiumaaga seotut. 
 Valmistame käsitöötooteid ainult heast toorainest ja hea tujuga!

Lisainformatsioon

Tootja kirjeldus Hiiu Ihuhooldus on väike ja kodune seebikoda Hiiumaal! Hiiumaa käsitööseepide valmistamine sai alguse 2010 aastal. Kogu seebikoja toodang valmib käsitööna. Välja on töötatud palju huvitavaid tooteid, mille üheks komponendiks on kindlasti midagi Hiiumaaga seotut. 
 Valmistame käsitöötooteid ainult heast toorainest ja hea tujuga!
Tootja Hiiu Ihuhooldus
Hind 4,50 €