Tere tulemast Hiiumaale - heade asjade saarele!


Hiiumaa - saar Läänemeres, rikas mitmekülgse, ilusa ja puutumatu looduse ning toredate inimeste poolest. On tuhat ja üks põhjust, miks siia ikka ja jälle tagasi tullakse. Tänu ümbritsevale merele on Hiiumaa kliima teistsugusem kui Mandri-Eestis. Päikese-paistelisi ilmu on rohkem ja vihma vähem. Hiidlane on oma loomult rahulik ja salliv ning armastab ka nalja, seega on kõige olulisem, et sa nalja mõistaks. Nad elavad looduslähedast elu ning räägivad oma keelt - Hiiu murre ei ole isegi mandrieestlastele lihtsasti arusaadav (näiteks pitsu on hiidlaste keeles väike neljajalgne istepink, mokamääre - huulepalsam jne). Tänapäeval võib käsitöö olla nii hobi kui ka töö.


Just selle valdkonna pika aja jooksul välja kujunenud traditsioonilistest töövõtetest ja kogemustest valmibki Hiiumaale omane käsitöö. Põlvest põlve on edasi kantud vägagi erilaadseid töövõtteid ja meetodeid. Saare käsitöö on hinnas kui eestlaste identiteedi väljendaja. Saare käsitöö on eestimaalasele oluline ja võõramaalase silmis eriline. Traditsioonilised käsitööoskused on meie vaimse kultuuripärandi tähtis osa. Meil on ainulaadsed ressursid ja väärtused ning rikas ajaloo- ja kultuuripärand, samas leiame et Hiiumaa käsitöö on õigel kujul Eestis ja Euroopas väärtustamata ja kättesaamata. Kõik me oskame hinnata head toitu ja käsitsi tehtud asjade isikupära ja võlu. Et ühiselt tuua Teieni parim, mis Hiiumaal on, sai loodud e-pood, mis ühendab Hiiumaa väikeettevõtjaid, harrastuskäsitöölisi ja organisatsioone, kes pakuvad ehtsaid ja häid Hiiumaa käsitöö- ja toidutooteid.


Toodete valmistamisel on kasutatakse saarel kasvavate lammaste villa, ravimuda, kadakamarju, männi- ja kasetõrva ja muud toorainet. Meie käsitööpoest leiate Hiiu saare elanike poolt valmistatud tooteid nagu Hiiumaa teemalisi suveniire ja kingitusi, kodutekstiili, looduskosmeetikat, puidust tooteid, kaltsuvaipu, ehteid, punutisi, kootud, heegeldatud ja vilditud tooteid ja seda 24h ööpäevas.


Käsitöö tegijate ja kaupade valik meie poes laieneb pidevalt.


Kaie Pranno

Olen 26-aastane täiskohaga ema kolmele toredale lapsele. Armastus käsitöö vastu on olnud lapsest saati ning viimastel aastatel olen hakanud tõsisemalt tegelema. Minu kireks on saanud amigurumi loomakeste heegeldamine ja loomine.


Aira Lerch

Olen 46-aastane kahe täiskasvanud poja ema ja ühe väikese armsa tüdruku vanaema. Viimase aasta jooksul olen hakanud tegema käsitööd. Mulle meeldib katsetada kõike uut ja huvitavat. Minu lemmikuks on saanud amigurumi mänguasjade heegeldamine.