Looduslik kosmeetika

9 ese(t)

 • Vesihiidlase seep
  Vesihiidlased - 1) on Emmaste meremehed või lihtsalt Emmaste otsa elanikud. 2) Mõnel juhul tähendab sama nimetus kõiki hiidlasi, kelle elu on seotud merega. Neid leidus kõikjal Hiiumaal: "hiidlane elab ikka veepeal, kui ta juhulsikult maapeal ei ela." Hiiumaal puhusid alati vesikaare tuled, mis võtsid palge märjaks ja päike paistis kui läbi saunaleili. Vesihiidlase seep meresoolaga! Kui on tegu merega, siis on tegu ka soolaga! Koostis: kookosrasv, vesi, kakaovõi, oliivõli, Himaalaja sool, meresool, laim, sidruneukalüpt, sidrunhein, roosa savi. Kaal 95g. Aitab nahal lõõgastuda ja taastuda. Sool on hinnatud oma laialdase toime poolest- sool on lihaseid lõõgastav ja põletikuvastase toimega.Võib vähendada vistrike teket.
  4,50 €
  4,50 €
 • Tõrvakõplase seep
  Tõrvakõplased – Kõpu ümbruse liivamägedel kasvasid väga vaigused ja tõrvased männid. Neist sai kvaliteetset tõrva, mis on hinnatud üle kogu Hiiumaa ja väga taganõutud ka naabersaartel. Seda looduse poolt vabalt jagatud eelist kasutasid Kõplased ohtrasti ja teenisid sellega endale täiesti õigustatult tõrvakõplase nimetuse. Tõrvakõplased olid oma ameti üle uhked. Mõnusalt suitsusaunalõhnaline. Tõrva kasulikkust nahale on hinnatud läbi aegade. Koostis: kookosrasv, vesi, päevalille õli, männitõrv. Kaal 95g.
  4,50 €
  4,50 €
 • Odratolguse seep
  Suurepärane meeldiva aroomiga kogu keha seep - külluslikult niisutavad ja hooldavad õlid ning õrnalt koorivad odrahelbed teevad Su naha tõeliselt pehmeks ja siidiseks. Magusa apelsini eeterliku õli meeldiv aroom mõjub toniseerivalt, tekitab rahulolutunde. Hea probleemse näonaha hooldusel. Koostis: kookosrasv, vesi, palmiõli, päevalille õli, mesilasvaha, apelsin. Kaal 95g. Odratolgused – Üks tuntumatest seltsidest, mille nime veel tänapäevalgi meelsasti kasutatakse, ehkki koduõlle valmistamine ja joomine, millest kõik alguse saanud, on nüüdseks peaaegu lõppenud. Eesti Rahva Muuseumi 1925. aastast pärit käsikirjast loeme:“Odra tolgus- Käina meeste sõimunimi, tähendab umbes “odra loll” või midagi sarnast. Sarnane omadus olla käinlastel sügiseti uudset õlut pruulides.“( ülestähendus Reigi khk). Pärimuse kohaselt korraldas Käina kirikuõpetaja Ignatius pastoraadi juures iga aasta sügisel uskumatult uhkeid uudsevilja pidusid, mis jäid meelde suure söömise ning õllejoomisega. Kuna selline tegevus näis ülejäänud hiidlastele veidravõitu kombena, oli odratolguseks kutsumine üsna loogiline. Teisalt teame ju hästi, et just Käina kandis olid paremate maade tõttu ka saare uhkeimad viljasaagid, mis ühtlasi mõjutasid paljude hiidlaste talvist toiduvaru.
  4,50 €
  4,50 €
 • Varatõusja seep
  Varatõusjad- varatõusjateks kutsuti neid, kel vanasti puudus ligiduses palgimets ja heinamaad. Et õigeks ajaks tööle jõuda, tuli neil vara tõusta. Põhiliselt Tärkma küla elanikud. Koostis: kookosrasv, vesi, kakaovõi, palmiõli, oliivõli, rohemünt, piparmünt, mündilehed. Kaal 95g. Seebis pakatav värske piparmünt annab energiasüsti algavaks päevaks. Tänu eeterlikule mündiõlile mõjub jahutavalt ja värskendavalt. Mündiseep on just see, mida sa hommikul vajad oma meelte ergutamiseks ja imelise päeva alustamiseks.
  4,50 €
  4,50 €
 • Mudajunlase seep
  Mudajunlased – olid need elanikud, kes avastasid meres (Orjaku lahe ääres) paljajalu käies, et muda ravib nende jalgu. Koostis: kookosrasv, vesi, palmiõli/palm, päevalille õli, mesilasvaha, Käina lahe ravimuda, tüümian, sidrunhein. Kaal 95g. Ergutav ja turgutav! Seebile on lisatud hiiumaa mett ja mineraalide rikast Käina lahe ravimuda, mis on lõhnastatud tüümiani eeterliku õliga. Muda on energiseeriva, mikromasseeriva toimega. Kasutada naha hügieeniliseks hoolduseks, sügavpuhastab ja desinfitseerib nahka. Seebis on säilinud mee kõik head omadused hoolitsedes ja kaitstes sinu nahka hellalt. Seep taastab naha elastsuse – nahk on puhas ja siidiselt pehme.
  4,50 €
  4,50 €
 • Kohvilähkri seep
  Eriti peen seep sisaldab koorivat kohvipuru, kohvi, kaneeli ja šokolaadi. Koostis: kookosrasv, kakaovõi, palmiõli, oliivõli, kaneeli eeterlik õli, kohviõli, šokolaadiõli, kakao, kohv. Kaal 95g. Kuidas seebid omale nime said? Hiiumaal elas kunagi mitut seltsi ja sorti hiidlasi. Kõigil neil oli mingist kohalikust eripärast külge jäänud hüüdnimi. Seltside omapära jälgides on käsitööseebid ka omale sisu ja nime saanud. Kohvilähkrid - Kärdla on tuntud kohvilähkrite linnana. Vabriku asutamisega Kärdlasse sattusid sealsed elanikud nagu eriseisundisse. Töölistel tööpäev lühenes, rahakukkur aga suurenes. Naised sagedasti ei teinud midagi väljaspool kodu. Need kaks põhjust: rohkem raha, et kohvi osta ja rohkem aega, et kohvitassi juures istuda ja seda mõnuledes juua, põhjustasidki Kärdla elanike rohke kohvitarviduse. Selline luksus ja jõudeelu tekitasid naaberkülades pahameele, ning siis selgest kadedusest nad hüüdsid Kärdla elanikke kohvilähkriteks. Vabrikurahvas oli nii saksikuks muutund, et olla häbenend oma maa-tuttavaid ja maarahvaga kõneldi küljega seistes! Siit ka nähtub, et Hiiumaal joodi kohvi juba ammu enne, kui see mood Suurele maale jõudis. Soomest toodi kohvi algul Hiiumaale ja alles säält viidi edasi mujale.
  4,50 €
  4,50 €
 • Käsitööseep - Hiiumaa kadaka seep
  Hiiumaa kadakad on just need mis igaveseks meelde jäävad. Kadakamarja eeterlik õli seebis on abiks probleemsele nahale. Seep on õrnalt kooriva toimega. Koostis: vesi, kookosrasv, päevalille õli, palmiõli, kadakas, rohemünt, rosmariin, kadaka marjad. Kaal 95g Seebid on tehtud taimsetest rasvadest ja õlidest. Kõrgekvaliteedilised rasvad mõjuvad nahale niisutavalt, noorendavalt, puhastavalt – kakaovõi, palmirasv, kookosrasv, oliiviõli, päevalilleõli, rapsiõli jne. Seebile värvi, struktuuri ja lõhna lisamiseks on kasutatud Hiiumaa päritolu lisandeid: ravimuda, mesi, männitõrv, kasetõrv, kadakamarjad ja 100 % puhtaid eeterlikke õlisid, millel on ka ravitoime. Pehme vahuga niisutavad käsitsi valmistatud seebid ei sisalda sünteetilisi lõhna- ja värviaineid ning sobivad igapäevaseks näo-, käte- ja kehapesuks. Tootmismeetod: koostisained segatakse madalal temperatuuril, et mitte rikkuda nende kvaliteeti ja omadusi. Valmis seebid valatakse vormidesse. Seep taheneb 24 tundi, seejärel lõigatakse käsitsi. Seebid kuivavad loomulikult ning kõige lõpuks nad pakendatakse. Sellise tootmismeetodi käigus tekib loomulik glütseriin mis muudab seebi pehmeks, vahutavaks, rikkalikuks ja pehmendavaks, muutes ta sobivaks igale nahatüübile.
  4,50 €
  4,50 €
 • Käsitööseep - Hea seep heale inimesele
  Kitsepiimaseep on toitva ja niisutava toimega. Lavendliõli mõjub lõõgastavalt. Ylang-ylang on rahustav ja antiseptiline. Sobib hästi kuivale nahale. Koostis: kookosrasv, vesi, palmiõli, kakaovõi, päevalille õli, lavendli eeterlik õli, kitsepiimapulber. Kaal 95g Seebid on tehtud taimsetest rasvadest ja õlidest. Kõrgekvaliteedilised rasvad mõjuvad nahale niisutavalt, noorendavalt, puhastavalt – kakaovõi, palmirasv, kookosrasv, oliiviõli, päevalilleõli, rapsiõli jne. Seebile värvi, struktuuri ja lõhna lisamiseks on kasutatud Hiiumaa päritolu lisandeid: ravimuda, mesi, männitõrv, kasetõrv, kadakamarjad ja 100 % puhtaid eeterlikke õlisid, millel on ka ravitoime. Pehme vahuga niisutavad käsitsi valmistatud seebid ei sisalda sünteetilisi lõhna- ja värviaineid ning sobivad igapäevaseks näo-, käte- ja kehapesuks. Tootmismeetod: koostisained segatakse madalal temperatuuril, et mitte rikkuda nende kvaliteeti ja omadusi. Valmis seebid valatakse vormidesse. Seep taheneb 24 tundi, seejärel lõigatakse käsitsi. Seebid kuivavad loomulikult ning kõige lõpuks nad pakendatakse. Sellise tootmismeetodi käigus tekib loomulik glütseriin mis muudab seebi pehmeks, vahutavaks, rikkalikuks ja pehmendavaks, muutes ta sobivaks igale nahatüübile.
  4,50 €
  4,50 €
 • Käsitööseep - Hea seep heale inimesele
  Seep sisaldab häid asju ja on tehtud heade mõtetega. Sobib kingituseks heale inimesele! Kasutada tavapäraselt pesemiseks. Sidrunheina särtsakas lõhn võlub nii mehi kui ka naisi! Koostis: kookosrasv, vesi, palmiõli, päevalille õli, kakaovõi, mesilasvaha, sidrunhein. Kaal 95g Seebid on tehtud taimsetest rasvadest ja õlidest. Kõrgekvaliteedilised rasvad mõjuvad nahale niisutavalt, noorendavalt, puhastavalt – kakaovõi, palmirasv, kookosrasv, oliiviõli, päevalilleõli, rapsiõli jne. Seebile värvi, struktuuri ja lõhna lisamiseks on kasutatud Hiiumaa päritolu lisandeid: ravimuda, mesi, männitõrv, kasetõrv, kadakamarjad ja 100 % puhtaid eeterlikke õlisid, millel on ka ravitoime. Pehme vahuga niisutavad käsitsi valmistatud seebid ei sisalda sünteetilisi lõhna- ja värviaineid ning sobivad igapäevaseks näo-, käte- ja kehapesuks. Tootmismeetod: koostisained segatakse madalal temperatuuril, et mitte rikkuda nende kvaliteeti ja omadusi. Valmis seebid valatakse vormidesse. Seep taheneb 24 tundi, seejärel lõigatakse käsitsi. Seebid kuivavad loomulikult ning kõige lõpuks nad pakendatakse. Sellise tootmismeetodi käigus tekib loomulik glütseriin mis muudab seebi pehmeks, vahutavaks, rikkalikuks ja pehmendavaks, muutes ta sobivaks igale nahatüübile.
  4,50 €
  4,50 €